ul. Modrzykowa 6, 04-772 Warszawa

Znakowanie

TAMPONDRUK (Tamponadruk)

TAMPONDRUK (Tamponadruk): Kolorowy nadruk na większości materiałów, o sztywnej jak i miękkiej powierzchni, zarówno na powierzchniach płaskich jak i zakrzywionych. Maksymalna wielkość nadrukowywanego motywu: okręg o średnicy do 80 mm. Dopuszczane materiały: papier, skóra, drewno, tworzywa sztuczne (w tym ABS), metal, szkło. Technika ta pozwala na znakowanie niewielkich artykułów reklamowych takich jak: długopisów, notesów, kalkulatory, otwieraczów, zegarów, zapalniczek.

SITODRUK

SITODRUK: Druk tą metodą pozwala na zadruk dużych płaskich powierzchni. Maksymalna powierzchnia 80×80 cm. Druk wykonujemy na materiałach takich jak karton, materiały bawełniane i dzianiny, drewno, szkło, akryl, pleksi, metal, torby foliowe, opakowania, itp.

SUBLIMACJA (Termosublimacja):

SUBLIMACJA (Termosublimacja): Polega na pierwotnym nadrukowaniu dowolnego wzoru specjalnymi farbami sublimacyjnymi na specjalnym nośniku: papierze lub foli jedną ze znanych metod (sitodruk płaski lub rotacyjny, offset, flexo, plotter piezoelektryczny). Następnie otrzymany wydruk za pomocą termoprasy przenosimy na białe tkaniny i dzianiny poliestrowe lub inne podłoża (drewno, płyty laminatowe, blachy, kubki FOTO itp.) pokryte białym lub bezbarwnym poliestrem. Druk sublimacyjny wykorzystuje fakt, że pewne pigmenty podczas podgrzewania przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy a ich pary są absorbowane i blokowane przez molekuły poliestrowe.

TRANSFER (Termotransfer)

TRANSFER (Termotransfer): Podobnie jak sublimacja jest odmianą druku wykorzystująca specjalną folię transferową. Zalecany do nadruku na specyficzne powierzchnie np. nylon, poly, polistyren, polipropylen, drewno, metal. W tej technologi mamy do czynienia z typowym klejeniem się farby do znakowanego przedmiotu. Podobnie jak w sublimacji, wymaga, odpowiedniego docisku w określonej temperaturze. Zastosowanie: zdobienie przedmiotów o nietypowych kształtach, kolorach i formatach. Pozwala stosunkowo niskim kosztem znakować pojedyncze przedmioty.

LASER

LASER: Metoda stosowana do bardzo trwałego znakowania na materiałach takich jak: drewno, szkło, akryl, pleksi, skóra, metal anodowany, stal nierdzewna i kwasoodporna, korek, papier, karton, kamień (marmur), guma, silikon, porcelana i inne. W branży reklamowej wykorzystuje się dwa rodzaje lasera: Tzw. „Mięki – CO2” oraz „Twardy- YAG”. Każdy z nich służy do znakowania określonych materiałów. Maksymalna wielkość nadruku/cięcia laserem „Miękkim”: 60×40 cm.
Maksymalna wielkość nadruku laserem „Twardym” na metalu: 3,5×5 cm.

TŁOCZENIE

TŁOCZENIE: Metoda stosowana do trwałego znakowania na przedmiotach wykonanych ze skóry i ekoskóry. Maksymalna wielkość matrycy 6 x 3 cm.

HAFT

HAFT: Metoda nanoszenia logo lub napisu na różnego rodzaju tkaniny, przy użyciu maszyny hafciarskiej sterowanej komputerowo. Haft może być wykonywany w wielu kolorach i na dużych powierzchniach, zarówno na gotowych wzorach, naszywkach jak i wykrojach (przed szyciem). Maksimum 15 kolorów, Maksymalna powierzchnia 60 cm2. Minimalna wysokość haftowanych liter to około 6 mm.

FOLIA FLEX FLOCK

FOLIA FLEX FLOCK: Specjalna folia głatka lub mechata. Wycięta ploterem tnącym, pozwala natworzenie dowolnych naklejek wykorzystywanych najczęściej do znakowania koszulek, bluz, czapek.

Przy zastosowaniu prasy termotransferowej pozwala na wklejenie jej na różne podłoża.